Cytaty o lataniu

Zebraliśmy wyjątkowe cytaty o lataniu, które pomogą uchwycić istotę i piękno odrywania się od ziemi.

cytaty o lataniu

Przedstawiamy cytaty o lataniu. O tej tajemniczej i fascynującej zdolności, która zawsze budziła zachwyt i ciekawość w ludzkich sercach. To nie tylko unoszenie się w powietrzu, ale także unikanie ograniczeń grawitacji, które przypinają nas do ziemi.

Jak powiedział kiedyś Leonardo da Vinci: “Gdy raz doświadczysz lotu, będziesz chodził po ziemi z oczami skierowanymi w niebo, gdzie byłeś i gdzie zawsze pragniesz wrócić”.

sentencje, aforyzmy i złote myśli o lataniu

Sentencje o lataniu

„Masz duszę ptaka. Przyjdzie też dzień, w którym uniesiesz się na wietrze.”
– Marta H. Milewska


„Latanie to nauka rzucania się na ziemię i chybiania.”
– Douglas Adams


“Człowiek, który chce latać nie może zacząć od latania, musi najpierw nauczyć się chodzić”.
– Fryderyk Nietzsche


Niebo nie jest granicą, to dopiero początek.
– Autor nieznany


„Latać, znaczy być wolnym.”
– Ryszard Bacha


“Kto człowieka kiedyś latać nauczy, ten wszystkich rubieży kamienie przesunie; wszystkie kamienie graniczne w powietrzu mu się uniosą, a ziemię na nowo ochrzcić on będzie musiał jako lekką”.
– Fryderyk Nietzsche


„Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania.“
– Helen Keller


„Latanie jest piękne. nie macie o tym pojęcia, bo jesteście niewolnikami, więźniami swoich czasów ograniczonych do pieniędzy i władzy.”
– Christine Grän


„Wczoraj skoczyłem, miałem skrzydła jak ptak, Raz jeden w życiu każdy chyba to czuł. Ktoś nagle krzyknął: „Tak to każdy by chciał!” Coś pochwyciło i ściągnęło mnie w dół.“
– Andrzej Mogielnicki


„Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody.”
– William Wharton


„Tyle jest miejsc, do których chciałbym polecieć. Jakże naturalną rzeczą jest fruwanie i jak nienaturalnym jest nie mieć dokąd pofrunąć.”
– William Wharton


Cytaty o lataniu samolotem

cytaty o lataniu samolotem

„Nie bój się latać samolotami, jeszcze się nie zdarzyło, żeby samolot nie wrócił na ziemię.”
– Autor nieznany


„Zacząłem doceniać fenomenalną maszynę, niewyobrażalnie ciężką, a zarazem zwinną jak baletnica. Apache to najbardziej skomplikowany i najbardziej zwrotny śmigłowiec na świecie.”
– Książę Harry


„Latanie… jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.“
– Katarzyna Berenika Miszczuk


„Po oderwaniu samolotu od ziemi trzeba doprowadzić lot do końca bez względu na występujące warunki i przeciwności. Nie można zrobić przerwy, zatrzymać się, poczekać na pomoc, na spokojnie skonsultować się z innym specjalistą lub odłożyć problem do rozwiązania na później. Ktoś może powiedzieć, że podobnie jest na przykład w zawodzie chirurga. Ale ilu chirurgów zginęło w wyniku własnego błędu, poza tymi, którzy operowali samych siebie?”
– kpt. Dariusz Kulik


„Latanie to dobry sport, lecz samolot nie ma zastosowania w wojsku.“
– Ferdinand Foch


„Jeśli nie lubisz turbulencji, nie lataj.”
– Autor nieznany


„Po co zmuszać czyjeś ciało do wyskoczenia z samolotu ze spadochronem? Dlaczego człowiek w ogóle chce latać? Ludzie często zadają te pytania. Niektórzy mówią bogactwo, siła, jest wystarczającym powodem. Ja myślę, że ryzyko, które podejmuję jest uzasadnione moją zwykłą miłością do życia.”
– Charles Lindbergh


„Jet lag jest dla amatorów.”
– Dick Clark


„Jeszcze nigdy nam się nie zdarzyło nic równie wspaniałego – zachwyciła się Mama Muminka – Latanie wcale nie jest takie nieprzyjemne, jak myślałam.”
– Tove Jansson


„(…) latanie jest jak kobieta i jeśli się ją kocha, to wtedy boisz się, że nie jesteś dosyć dobry dla niej i że nie starczy ci życia, aby się nią nacieszyć. Ale to czujesz tylko wtedy, jak naprawdę kochasz, bo nie obchodzi cię przecież, co powie czy pomyśli o tobie dziwka, z którą gdzieś tam śpisz, a rano wychodzisz na palcach, żeby jej nie obudzić i żeby już z nią nie gadać.“
Marek Hłasko


„To początek epoki latania i cieszę się, że zaistniałam w tak interesującym okresie.“
– Amelia Earhart


„To nie w klatce zrodziła się idea latania.“
– Zbigniew Jerzyna


„Człowiek opętany ideą latania, staje się jej niewolnikiem.”
– Autor nieznany


„Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś i gdzie pragniesz powrócić.
– Leonardo da Vinci


“Samoloty na nocnym niebie są jak spadające gwiazdy, często je mylę”.
– Autor nieznany


„Latam, bo to uwalnia mój umysł z tyranii nieistotnych rzeczy.”
Antoine de Saint-Exupéry


„Lot nad baldachimem lasu, jest jak lot przez zielony ocean, gdy wierzchołki drzew falują pod tobą.”
– Autor nieznany


W tym artykule odkryliśmy magię latania, unosząc się nad cytaty o lataniu i porywając się w wir nieznanych perspektyw. Bo jak mówią, skrzydła nie są do latania, ale do uniesienia naszych marzeń ponad codzienność.