Cytaty o rozstaniu

Rozstanie jest częścią życia. Zebraliśmy mądre i inspirujące cytaty o rozstaniu, które mogą pomóc Ci w tej trudnej sytuacji.

cytaty o rozstaniu

Rozstanie z bliską osobą może być jednym z najtrudniejszych momentów w naszym życiu. Bez względu na to, czy jest to decyzja, którą sami podjęliśmy, czy też zostaliśmy porzuceni, przez ukochaną osobę, ból i emocje, jakie towarzyszą rozstaniom, mogą być ogromne. Poniżej znajdziesz cytaty o rozstaniu, które mogą pomóc Ci w tych bolesnych chwilach.

Rozstanie jest częścią życia i każdy, prędzej czy później go doświadczy. Jak jednak radzić sobie z tym trudnym zjawiskiem? Poniżej znajdziesz kilka mądrych i inspirujących cytatów, które mogą pomóc Ci w tej trudnej sytuacji.

Rozstanie cytaty

„Nie ma alternatywy dla istot, które kochają i rozdzielają się – musisz rozpaczać lub zapomnieć.”
– Paul Valéry


„Każda kobieta, która w końcu zdała sobie sprawę ze swojej wartości, zebrała walizki swojej dumy, wdrapała się na lot wolności i wylądowała w dolinie przemian.”
– Shannon L. Alder


„Dziękuję, że kochasz mnie dość mocno, by pozwolić mi odejść.”
– Melissa de la Cruz


„Czas rozdziela tych, którzy się kochają, i nic nie trwa bez końca.”
– Anna Gavalda


Miłość potrafi ranić. Nie ma nic bardziej bolesnego niż rozstanie. Aby pokochać po raz drugi, trzeba nauczyć się ufać.”
– Nicholas Sparks, Bezpieczna przystań


„A kiedy ona cię kochać przestanie, zobaczysz noc w środku dnia, czarne niebo zamiast gwiazd, zobaczysz wszystko to samo, co ja.
(Zobaczysz)”

– Edward Stachura, Piosenki


„Tak trudno jest zasypiać, budzić się, gdy imię twoje echem odbija się od ścian. A te dni ciszy które, które dzielą nas podpowiadają mi złe obrazy. Musze to przespać, przeczekać, przeczekać trzeba mi, a jutro znowu pójdziemy nad rzekę”
– Hey, List


„Bo jak można żyć, gdy nas odarto z miłości, on dokładnie to zrobił, zdarł ze mnie cienką skórę swej miłości, chociaż nie zawsze ją czułam, wiedziałam, że istnieje, przecież obrotów Ziemi też się nie czuje.”
– Zeruya Shalev


„Miłość, żeby to tak podsumować, ma prędkość światła; rozstanie – prędkość dźwięku.”
– Josif Brodski


„Człowiek zna to, z czym się rozstaje, ale nie ma pojęcia, co takiego zastanie zamiast tego.”
– Federico Moccia


Życie składa się z takiego łańcucha złączonych ze sobą rozstań.”
– Charles Dickens


„Lepiej jest kochać i stracić, niż nie kochać wcale.”
– Alfred Lord Tennyson


„Rozumiem, że można kogoś uwieść i zawieść. Można się z kimś rozwieść, można kogoś porzucić, ale nie wolno go uszkadzać. Takie przestępstwa powinny być karane z całą surowością prawa. Jeżeli na paczkach ze szkłem pisze się ‚Uwaga: szkło’, to czemuż na paczce, w której mieści się nasze serce, nie miałoby być napisu: ‚Uwaga: drugi człowiek’?”
– Agnieszka Osiecka


„Czasem dobre rzeczy rozpadają się by zrobić miejsce czemuś lepszemu.”
– Marylin Monroe


„Jakie to dziwne, że dwoje przyjaciół może zmienić się w nierozłączną parę, potem w nienawidzących się, a w końcu obojętnych sobie ludzi. I to wszystko w ciągu jednego życia.”
– Tahereh Mafi


„Trzeba zakasać rękawy, zacisnąć zęby i twardo dążyć do wyznaczonego celu. Życie nie jest lekkie ani sprawiedliwe.”
Stephen King


„Co nas nie zabije, to nas wzmocni.”
– Fryderyk Nietsche


“Boże, daj mi cier­pli­wość, bym po­godził się z tym, cze­go zmienić nie jes­tem w sta­nie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jed­no od dru­giego”.
Marek Aureliusz


“Kiedy mówimy: “Nie rozumiem”, Bóg odpowiada: “Nic mnie to nie obchodzi”.
– Stephen King


Cytaty o zerwaniu

Zerwanie to często jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Choć ból po stracie bliskiej osoby jest nieunikniony, przynosi on także szansę na nowy początek, na naukę i rozwój. Sprawdź poniższe cytaty o zerwaniu, które niosą pewne mądrości przydatne w trudnych chwilach.

“można trwać w zauroczeniu. w zatęsknieniu. w uzależnieniu można trwać. w bezdechu, kiedy jego nie ma. w odrętwieniu, nieczuciu, wygłodzeniu, kiedy ciało rozpada się bez jego dłoni.
w bólu się nie trwa. bólem się rzyga.”

– Josephine Ainer


„Właściwie nie boję się nieznanego. Tylko trochę szkoda mi tracić to, co znam.”
– Éric-Emmanuel Schmitt


„Często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić – nieraz na zawsze.
Marek Hłasko, Opowiadania


„Ile trzeba mieć odwagi, by ruszyć traktor i zaorać plony, które uprawiało się sześć, może siedem lat? Ile odwagi trzeba, by zaorać zboże, kiedy wszystkie lata spędziło się na nauce, kiedy siać, jak podlewać, kiedy zbierać? Ile trzeba odwagi, by powiedzieć: “Muszę dać sobie spokój z groszkiem, groszek na nic mi się nie przyda, spróbuję raczej z fasolą albo z kukurydzą”?”
– Stephen King


„Długo się widuje z przyzwyczajenia i mówi ustami, że się kocha, po drogach mówi się, że już się nie kocha.”
– Jean de La Bruyère


„Nasze życia rozchodzą się, ja jestem jego nieszczęściem, a on moim i zmienić ani mnie, ani jego niepodobna, wszystkie próby zawiodły, mechanizm popsuł się.”
– Lew Tołstoj, Anna Karenina. Tom 1


„Masz kogoś przez jakiś czas, a potem w jednej chwili już nie masz.”
– Elizabeth Gilbert


„Początek jest słodki, absurdalny, szczęśliwy. Przeplatanie się pełne dobrej woli, mocne i pełne napięć. Koniec, rana.”
– Nuria Barrios


„Miałam w zwyczaju zapadać się pod ziemię jak świstak po każdym nieudanym związku. Nie potrafiłam tak po prostu otrzepać się i pójść dalej. Spróbować znowu. Mogła mi pomóc jedynie pokrewna, silna dusza, która pochyliłaby się nade mną, złapała za ramię i wyciągnęła z bagna apatii.”
– Jill Smolinski


„Jest to najbardziej pusty, a jednocześnie najbardziej pełny ze wszystkich ludzkich przekazów: „Do widzenia”.
– Kurt Vonnegut


rozstanie cytaty