Cytaty na odejście z pracy

Sprawdź zebrane przez nas cytaty na odejście z pracy. To moment, który potrafi być zarówno źródłem ulgi, jak i niepokoju.

cytaty na odejście z pracy

W niniejszym artykule przytoczymy różnorodne perspektywy i cytaty na odejście z pracy, które pomogą zrozumieć zarówno emocjonalne, jak i praktyczne aspekty opuszczania dotychczasowego miejsca pracy.

Odejście z pracy to jeden z tych momentów w życiu zawodowym, który może być równie emocjonujący, co stresujący. Decyzja o rozstaniu z dotychczasowym miejscem zatrudnienia często pociąga za sobą zmiany nie tylko w sferze zawodowej, ale i osobistej. Warto więc przyjrzeć się temu zjawisku z bliska, zastanawiając się nad jego przyczynami, skutkami oraz sposobami, w jakie ludzie radzą sobie z tym przełomowym wydarzeniem.

Dobry cytat na odejście z pracy

„Miliardy ludzi przychodzą na ten świat i z niego odchodzą – mówi – Ale nigdy nie będzie drugiej takiej jak ty”
– Marie Lu, Patriota


“Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić.”
– Walt Disney


„Tylko człowiek, który przez całe życie pracował, ma prawo powiedzieć: żyłem!”
– Johann Wolfgang Goethe


„Niech Twoje nowe miejsce pracy stanie się płótnem, na którym namalujesz swoje najpiękniejsze dzieła!”


Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.
– Henry Ford


„Dwa najważniejsze dni twojego życia to ten, w którym się urodziłeś, oraz ten, w którym dowiedziałeś się po co”
Mark Twain


Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź.
– Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę


„Wielkość pracy zawodowej polegać może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi”
– Antoine de Saint Exupéry


Słowa dla odchodzących z pracy

„Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś”
– Bo Bennet


„Pracuj ciężko w czasie przeznaczonym na pracę. Baw się intensywnie, gdy przychodzi czas na zabawę. Ciesz się słuchaniem starych historii opowiadanych przez babcię, póki wciąż jeszcze żyje. Nawiązuj głęboki kontakt ze swoimi znajomymi. Patrz na dzieci oczami pełnymi cudów, jakimi one same patrzą na świat. Śmiej się z dowcipów i życiowych absurdów. Oddawaj się swoim pasjom i pragnieniom. Gromadź oszczędności na czarną godzinę i zbierz ich wystarczająco dużo, byś mógł wydać je w słoneczny dzień”
– Philip G. Zimbardo, Paradoks czasu


Cytaty na odejście z pracy – dla kolegi i koleżanki

“Żegnaj! Życzymy Ci powodzenia, dokądkolwiek zaniesie Cię los!”
– J.R.R. Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem


„Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.”
– Jonathan Carroll, Na pastwę aniołów


„Najtrudniej skończyć tę robotę, której się nie zaczęło”
– J. R. R. Tolkien, Drużyna Pierścienia


„Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce.”
– Cecelia Ahern, Na końcu tęczy


“Tysiąc sposobów, by powiedzieć żegnaj, /Tysiąc sposobów, by uronić łzę jedną, /Tysiąc sposobów, by nałożyć kapelusz /Nim po raz ostatni wyjdziesz na zewnątrz. /Więc wołam: – żegnaj, żegnaj, żegnaj! /Krzyczę to tak głośno, głośno /Bo następnym razem, gdy odzyskam głos, /Może być już za późno.”
– Maggie Stiefvater, Ukojenie


Powodzenia na nowym etapie życia!

Mamy nadzieję, że zebrane przez nas, cytaty na odejście z pracy, przydadzą się. Choć odejście z pracy może wydawać się trudnym doświadczeniem, to właściwe podejście i przygotowanie mogą przekształcić ten czas w okres pełen możliwości. Niech każdy krok, który podejmujemy, prowadzi nas do dalszego rozwoju i satysfakcji zawodowej. Jak mówi starożytne przysłowie: „Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne się otwierają.” Szansa na rozwój i nowe doświadczenia zawsze istnieje – wystarczy być gotowym, aby je przyjąć.

Sprawdź także nasze cytaty z okazji przejścia na emeryturę.